Oferujemy

OGNISKA

NOCLEGI

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

KONFERENCJE

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

WYNAJEM POMIESZCZEŃ

losowe0219.jpg

Jesteśmy na Facebook'u

Generacja Czystej Energii

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych

Od 1 maja 2012 roku Ośrodek jest prowadzony przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zapraszamy do naszego ośrodka edukacyjnego, który jest jednym z lepiej wyposażonych Centrów Edukacji Ekologicznej w kraju. W naszych salach i pracowniach istnieje możliwość prowadzenia obserwacji laboratoryjnych, sporządzenia notatek, opracowania wyników, pogłębienia wiadomości z zakresu tematyki proekologicznej. Centrum jest doskonałą bazą dla organizowania "zielonych szkół".
Z oferty edukacyjnej mogą w pełni korzystać osoby niepełnosprawne, dla których obiekt został specjalnie wyposażony (podjazd, węzeł sanitarny, możliwość poruszania się po salach).

 

ZAPRASZAMY...

... zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Podczas kilkudniowego pobytu można korzystać z naszych pracowni, zwiedzić Ogród Fauny Polskiej i Ogród Botaniczny, odbyć spacery po ścieżkach dydaktycznych. Obserwować życie ptaków na stawach Myślęcinka (mamy lornetki!). Nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew i innych roślin za pomocą kluczy do oznaczania, które można wypożyczyć z naszej biblioteki.

Zaplecze hotelowe przygotowaliśmy z myślą o uczestniczącej w edukacji ekologicznej młodzieży szkolnej. Dodatkową atrakcją przygotowaną specjalnie dla młodzieży jest: stół do pingponga, stół do bilarda, plac zabaw, rekreacji i sportu. Wieczorami można zorganizować odpłatnie ognisko.

Zachęcamy do prowadzenia zajęć w usytuowanej na polanie przed budynkiem Centrum tzw. "zielonej klasie" oraz korzystania z naszej bogatej biblioteki przyrodniczej.

Na poddaszu, którego wystrój stanowią przytulne ekologiczne meble sosnowe, w komfortowo urządzonych pokojach, przenocować może grupa 32-osobowa.

PROWADZIMY:

- ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów i dorosłych.

- PLENEROWE WYSTAWY, WARSZTATY malarskie, fotograficzne, muzyczne, rzeźbiarskie preferujące tematykę ekologiczną. Są ciekawą twórczą formą przekazu oraz rejestracji stanów zjawisk natury.

- WARSZTATY METODYCZNE dla nauczycieli przyrody i biologii, przedszkoli, gimnazjum, szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Prowadzone w oparciu o specjalistyczny sprzęt podnoszą kwalifikacje nauczyciela i zachęcają do samodzielnego prowadzenia zajęć w pracowniach dydaktycznych Centrum.

- KURSY z zakresu ochrony i kształtowania środowiska dla pracowników administracji samorządowej prowadzone przez specjalistów m.in.: z Urzędu Wojewódzkiego, Miejskiego i Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska ( na podstawie zgłoszenia ).

WSPÓŁPRACUJEMY
z Parkami Krajobrazowymi, uczelniami bydgoskimi, placówkami oświatowymi oraz instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska.

KUJAWSKO–POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ TO:

- edukacja ekologiczna dzieci i dorosłych,
- nowoczesne pracownie dydaktyczne,
- Zielone Szkoły,
- kolonie, zimowiska,
- zajęcia terenowe,
- ścieżki dydaktyczne,
- biblioteka przyrodnicza,
- szkolenia,
- warsztaty,
- konferencje, seminaria,
- akcje, konkursy,
- festyny proekologiczne,
- wystawy.