Oferujemy

OGNISKA

NOCLEGI

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

KONFERENCJE

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

WYNAJEM POMIESZCZEŃ

losowe0293.jpg

Jesteśmy na Facebook'u

Generacja Czystej Energii

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych

PostHeaderIcon Dydaktyka

Pragniemy Państwu przedstawić ofertę tematów w zakresie przyrody, ekologii i ochrony środowiska realizowaną przez pracowników dydaktycznych Naszego Centrum. Nauczyciele mogą, do czego gorąco zachęcamy, prowadzić samodzielnie zajęcia korzystając z naszej pomocy i materiałów dydaktycznych oraz wszelkich środków technicznych. Mogą również realizować własne tematy i programy edukacyjne.

Wszystkie proponowane tematy realizować można w Centrum i jego okolicach, w Ogrodzie Botanicznym, Ogrodzie Fauny Polskiej oraz w lasach, na łąkach i przy stawach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Ze względu na efektywność procesu dydaktycznego, liczebność grup uczestniczących w zajęciach nie powinna przekraczać:
- zajęcia terenowe - 30 osób,
- zajęcia w Pracowni Mikroskopowej - 20 osób,
- zajęcia w Pracowni Przyrodniczej - 12 osób.

 

Nauczycielom gorąco polecamy samodzielne prowadzenie własnych, autorskich programów zajęć z wykorzystaniem środków dostępnych w naszym Centrum!!!

 

PostHeaderIcon Edukacja Ekologiczna - Tematy zajęć

PRZEDSZKOLA

Wiosna w przyrodzie

Zajęcia terenowe umożliwiające dostrzeganie różnych wiosennych zjawisk przyrodniczych w lesie, na łące i nad stawem. Proste zabawy i bezpośrednie obserwacje pozwalają na pogłębienie więzi z przyrodą i utrwalenie podstawowych pojęć.

Jesień w przyrodzie

To zajęcia pozwalające odkryć świat jesiennych barw i kształtów. Dzieci utrwalają również nazwy drzew, grzybów, owoców. Mają możliwość zaobserwowania jesiennych zwyczajów niektórych zwierząt.

Czytaj dalej ...

 

PostHeaderIcon A może do Zielonej Szkoły?

Zielona szkoła to najlepsza forma edukacji ekologicznej, oparta na bezpośrednim kontakcie ze światem roślin i zwierząt w czasie kilkudniowego pobytu w Centrum. Pozwala zrozumieć i przyswoić teoretyczne wiadomości zdobyte podczas lekcji w szkole. Pozwala nauczycielom na kształtowanie u uczniów szacunku do przyrody.

Podczas pobytu w Zielonej Szkole, grupy dzieci i młodzieży mogą korzystać z pracowni Centrum, odwiedzić Ogród Fauny Polskiej i Ogród Botaniczny, odbywać spacery po ścieżkach dydaktycznych oraz skorzystać z wszelkich atrakcji oferowanych Przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Czytaj dalej ...

 

PostHeaderIcon Ścieżki dydaktyczne

ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNE

Celem działalności Centrum jest szeroko pojęta edukacja we wszelkich możliwych, a skutecznych formach podnoszenia wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych w regionie kujawsko-pomorskim.

Nowoczesna baza dydaktyczna oraz lokalizacja Centrum pośród różnorodnych siedlisk przyrodniczych (lasy, łąki, stawy z roślinnością szuwarową) stwarza wspaniałe możliwości edukacji ekologicznej.

Przyroda otaczająca Centrum stanowi bazę zajęć terenowych, na których głównie opiera się edukacja ekologiczna. Bazę dydaktyczną zapewnia Ogród Botaniczny, Ogród Fauny Polskiej z unikatową kolekcją krajowej fauny oraz ścieżki dydaktyczne znajdujące się w bliskim sąsiedztwie
K-PCEE.

 

Czytaj dalej ...

 

PostHeaderIcon Nasze pracownie czekają na Ciebie!

Edukacja prowadzona w terenie uzupełniana jest zajęciami w salach i 
pracowniach Centrum: w Pracowni Mikroskopowej, Pracowni Komputerowej,
Pracowni Przyrodniczej oraz nowocześnie wyposażonej sali audiowizualnej.

Pracownia Mikroskopowa

Pracownia Mikroskopowa

W pracowni znajduje się 10 mikroskopów (12x5, 12x10, 12x40) oraz 12 lup stereoskopowych.  
Dodatkowo lupa dla nauczyciela prowadzącego zajęcia, połączona torem wizyjnym z monitorem. Jednorazowo na zajęciach  w pracowni może przebywać 20 os.

Pracownia Przyrodnicza

Oferta zajęć prowadzonych w pracowni skierowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów. W Pracowni Przyrodniczej realizowane jest 25 tematów:

Czytaj dalej ...